Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub)


Dřevěné stropní svítidlo s výkonem 25W a světelným tokem 2 500 lm, které vyrábíme z dubového dřeva a je skvělým řešením pro osvětlení menší místnosti nebo vstupní haly. Toto svítidlo dodá nejen dostatek světla, ale také vytvoří příjemnou atmosféru v prostoru. Více o svítidle

4 680 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 4 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K
Teplá bílá 3000 K
Neutrální bílá 4000 K
Neutrální bílá 4000 K

ks

Dřevěné stropní svítidlo s výkonem 25W a světelným tokem 2 500 lm, které vyrábíme z dubového dřeva a je skvělým řešením pro osvětlení menší místnosti nebo vstupní haly. Toto svítidlo dodá nejen dostatek světla, ale také vytvoří příjemnou atmosféru v prostoru. Více o svítidle

Svítidlo nelze žádným způsobem stmívat.
Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub, stmívání DALI)

Stmívatelná varianta toho svítidla:

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub, stmívání DALI)

Možnosti stmívání: DALI / DALI-2, SwitchDIM, Corridor (na vyžádání)

Použití svítidla Osvětlení menší místnosti
Příkon svítidla Příkon 25 W
Světelný tok svítidla Světelný tok 2 500 lm
Svítidlo vyrábíme ručně Vyrobeno na Moravě
Rakouská LED technologie LED technologie z Rakouska
Montážní materiál pro svítidlo Materiál pro montáž je součástí

Dřevěné stropní svítidlo do šatny

Stropní svítidlo z elegantního dubového dřeva je ideální volbou pro osvětlení šatny a menších místností. Kombinace čistých linií a přirozenosti dubového dřeva dodá každému prostoru příjemnou atmosféru. Svítidlo je navrženo pro funkčnost, ale se smyslem pro design. S jeho prostým designem se hodí k mnoha interiérovým stylům, což z něj dělá nejen užitečný, ale i vizuálně atraktivní prvek vašeho domova.

Při nízkém příkonu 25 W vyniká světelným tokem 2 500 lm, což zajišťuje velmi dobré osvětlení s minimální spotřebou. Ať už upřednostňujete přírodní styl nebo moderní minimalismus, toto dřevěné světlo bude vždy působit impozantně a dodá vašemu domovu nezaměnitelný charakter.

Dubový detail pro váš interiér

Svítidlo vyrábíme v naší dílně na Moravě, z dubového dřeva získaného z českých lesů, které jsou akreditovány podle ekologických a udržitelných standardů FSC a PEFC. Každý dubový kousek je pečlivě vybrán tak, aby byl bez vad, a díky jeho přirozené textuře je každé svítidlo jedinečné. Takto můžete mít v svém interiéru autentický kousek české přírody, který dodá vašemu domovu hřejivý a útulný nádech.

Dubové dřevo pro výrobu svítidel

Toto dřevěné stropní svítidlo je ručně vyrobeno z dubového dřeva, které pečlivě ošetřujeme přírodním olejem obohaceným včelím voskem. Tato povrchová úprava nejen že podtrhuje krásu dřeva, ale je také zdravotně bezpečná a ekologicky šetrná (splňuje normu ČSN EN 71-3+A1 pro bezpečnost hraček). Svítidlo nese stopu přírodní originality a dodá vašemu interiéru osobitý nádech.

Vaše světlo, váš výběr barvy

Teplá bílá barva světla

Neutrální barva světla

S naším dřevěným svítidlem BLOKK máte možnost volby. Ať už preferujete teplejší nebo chladnější nádech osvětlení, máme pro vás dvě varianty barevné teploty světla. Nyní si můžete vybrat světelnou atmosféru, která dokonale rezonuje s vaším interiérem a vkusem.

  • Teplá bílá barva s teplotou chromatičnosti 3000 K připomíná světlo tradiční vláknové žárovky. Její teplé odstíny se skvěle hodí k interiérům s dřevěnými detaily a teplými barvami. Je to ideální volba pro místnosti jako ložnice, dětské pokoje či prostory zařízené v rustikálním stylu.

  • Neutrální bílá s náhradní teplotou chromatičnosti 4000 K, nabízí perfektní rovnováhu mezi teplými a studenými tóny světla. Poskytuje ideální barvu světla do každé místnosti. Bez extrémů ve své teplotě je tato barva světla ideální volbou pro kuchyně, obývací pokoje a chodby. Je to univerzální volba, která vyhovuje většině interiérů a přináší do nich střídmou eleganci.

Energeticky účinné osvětlení s dřevěným šarmem

V tomto dřevěném svítidle se spojují tradiční design s moderními technologiemi. LED modul, vyrobený u nás v České republice, je osazený LED od světově uznávaného výrobce Samsung. Tyto diody se mohou pochlubit skvělou světelnou účinností přesahující 180 lm/W a kvalitním indexem podání barev přes 80 Ra. Nejenže vás tato kombinace potěší krásným a přirozeným světlem, ale díky dlouhé životnosti LED až 72 000 hodin také významně sníží vaše provozní náklady.

LED moduly v dřevěných svítidlech

LED modul Tridonic

Pro zajištění bezproblémového a dlouhodobého provozu našeho LED modulu spoléháme na LED driver od renomovaného rakouského výrobce Tridonic. Tento proudový napájecí zdroj nejenže optimalizuje chod LED čipů, ale je také certifikován dle prestižního standardu ENEC. Aby byl provoz co nejbezpečnější a nejefektivnější, je tento LED driver (předřadník) vybaven řadou bezpečnostních prvků, mezi kterými najdeme ochrany proti přehřátí, zkratu, přepětí či podpětí. Tato kombinace zajišťuje, že životnost LED modulu dosahuje svého maximálního potenciálu.

Difuzor: Odolný a recyklovaný

V našem svítidle BLOKK používáme difuzor z vysoce kvalitního materiálu, který je nejen ekologicky šetrný, ale i odolný. Pochází z Itálie a je vyroben ze 100% recyklovaného akrylátu (materiál R-MMA), přičemž je navíc plně recyklovatelný. Kromě jeho ekologických výhod nabízí i mimořádné optické vlastnosti a optimální rozptyl světla. Jeho matný (satinovaný) povrch nejen že zvyšuje estetiku svítidla a odlišuje jej od běžných produktů, ale také snižuje viditelnost otisků prstů a nečistot, což je při běžném používání velkou výhodou.

Oproti tradičnímu sklu je tento difuzor mnohem odolnější - až desetkrát více vůči nárazům. Díky své odolnosti vůči UV záření zůstává v průběhu let stejně čistý a nezažloutne, což zaručuje dlouhou životnost a stálost vzhledu.

Balení bez plastu pro naši Zemi

Vážíme si naší planety a zároveň si uvědomujeme důležitost snižování plastového odpadu. Z tohoto důvodu se při balení našich dřevěných stropních světel rozhodujeme výhradně pro recyklovatelné materiály, zejména papír. Naším cílem je minimalizovat environmentální dopad naší činnosti a postarat se o to, aby naše byly naše svítidla ze dřeva v harmonii s principy udržitelného života. Naším heslem je kvalita a láska k přírodě, což se projevuje ve všech aspektech našeho podnikání.

Svítidla balíme bez plastu

Když si vyberete naše dřevěné svítidlo vyrobené v Česku a z místních zdrojů, nejenže přinesete do svého domova skvost místní řemeslné práce, ale také přispějete k filozofii ekologického a udržitelného podnikání. Jsme přesvědčeni, že každé rozhodnutí v oblasti udržitelnosti představuje krok k lepší budoucnosti pro naši planetu - náš společný domov.

Montážní materiál je samozřejmostí

Montážní materiál ke svítidlu

Součástí balení každého dřevěného světla lampax je samozřejmě i montážní materiál. Všechny potřebné šroubky, hmoždinky i imbusový klíč pro upevnění svítidla ke stropu jsou přibaleny - jak jinak, než v papírovém sáčku. Na vás pak jen zbývá označit otvory ve stropě, vyvrtat je a svítidlo může ihned viset u vás doma.

Technické parametry

Příkon 25 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída F
Stmívání nestmívatelné
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 2 500 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 100 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 300 x 300 x 80 mm
Hmotnost netto 1,5 kg
Hmotnost brutto 2,1 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže přisazená

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného svítidla BLOKK S 25W

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram dřevěného svítidla BLOKK S 25W

Kartézský diagram

Kartézský diagram dřevěného svítidla BLOKK S 25W

Kuželový diagram

Kuželový diagram dřevěného svítidla BLOKK S 25W

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž stropního svítidla je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).