Dřevěné stropní světlo BLOKK RS 30W (dub)

Dřevěné stropní světlo BLOKK RS 30W (dub)


Dřevěné stropní světlo je ideálním řešením pro dokonalé osvětlení ložnice nebo jiného pokoje. S tímto dřevěným světlem dodáte svému domovu kousek přírody, který promění každou místnost v útočiště s nevšední atmosférou. Více o svítidle

5 920 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K
Teplá bílá 3000 K
Neutrální bílá 4000 K
Neutrální bílá 4000 K

ks

Dřevěné stropní světlo je ideálním řešením pro dokonalé osvětlení ložnice nebo jiného pokoje. S tímto dřevěným světlem dodáte svému domovu kousek přírody, který promění každou místnost v útočiště s nevšední atmosférou. Více o svítidle

Svítidlo nelze žádným způsobem stmívat.
Použití svítidla Osvětlení ložnice a pokoje
Příkon svítidla Příkon 30 W
Světelný tok svítidla Světelný tok 3 320 lm
Svítidlo vyrábíme ručně Vyrobeno na Moravě
Rakouská LED technologie LED technologie z Rakouska
Montážní materiál pro svítidlo Materiál pro montáž je součástí

Dřevěné stropní svítidlo do ložnice

Hledáte ideální osvětlení do ložnice, které spojí funkčnost s krásou? Dřevěné stropní svítidlo BLOKK je tou správnou volbou. Dřevo, tradiční materiál s nesmírným šarmem, vnáší do místnosti teplý a útulný pocit. Dubové dřevo, ze kterého svítidlo vyrábíme, má jedinečný a přírodní vzhled, což dodá vašemu interiéru příjemný a osobitý charakter.

Svítidlo je obzvláště vhodné pro osvětlení ložnice i dětského pokoje. S výkonem 30 W a světelným tokem 3 550 lm poskytuje přesně to správné množství světla pro obytné místnosti. Jeho design je jednoduchý, ale přesto stylový, což znamená, že se hodí k mnoha různým dekoračním stylům. Ať už je váš interiér zařízen v moderním nebo tradičním stylu, toto dřevěné stropní svítidlo bude vždy působit jako dokonalý a elegantní doplněk, který dodá místnosti šmrnc.

Dub z českého lesa

Dubové dřevo, které používáme, má svůj původ přímo v srdci České republiky a rostlo v lesech s certifikací FSC a PEFC, což zaručuje jeho udržitelnost a ekologickou odpovědnost. Toto dřevo je oblíbené pro svou robustnost, syté barvy a jedinečné vzory, které s postupem času získávají na kráse. Když si prohlédnete svítidlo z tohoto dřeva, spatříte v něm nejen umění a řemeslnou dovednost, ale také příběhy stromů z českých lesů a tradici udržitelného lesního hospodářství.

Dubové dřevo pro výrobu svítidel

V naší moravské dílně je každý kus dubového dřeva pečlivě vybírán, aby reflektoval nejen kvalitu, ale také spojení s českou přírodou a její tradicí. Každý řez, broušení a finální dokončení je svědectvím našeho závazku ke kvalitní řemeslné práci.

V našich rukou vzniká toto dřevěné stropní svítidlo, které ošetříme povrchovou úpravou přírodním olejem s obsahem včelího vosku. Tato úprava nejen zdůrazňuje přirozenou krásu dřeva, ale je také zdravotně nezávadná a splňuje normu ČSN EN 71-3+A1 (943095) určenou pro bezpečnost hraček. Je tedy ohleduplná ke zdraví, ekologii a je bezpečná pro lidi i zvířata.

Světelná nálada dle vašeho výběru

Teplá bílá barva světla

Neutrální barva světla

Stropní dřevěné svítidlo BLOKK vám umožní dokonale sladit světlo s charakterem vašeho interiéru. V naší nabídce máte na výběr ze dvou teplot chromatičnosti, takže si snadno vyberete tu, jež ideálně doplní váš interiér.

  • Teplá bílá s teplotou barvy 3000 K (Kelvinů) připomíná světlo tradiční žárovky s vláknem. Je ideální pro místnosti s teplými tóny, zejména tam, kde dominuje dřevo nebo teplé barvy na stěnách. Doporučuje se zejména do ložnic, dětských pokojů či prostorů s dřevěným nebo rustikálním nábytkem.

  • Neutrální bílá barva s chromatickou teplotou 4000 K představuje ideální rovnováhu mezi teplou bílou a studenou barvou světla. Tato barva je univerzální a nejčastěji používaná. Je vhodná do většiny prostorů, protože není ani výrazně teplá, ani chladná. V mnoha domácnostech najdete tento odstín světla hlavně v kuchyních, obývacích pokojích a chodbách.

Úsporné dřevěné osvětlení

Všechny elektrické součásti uvnitř tohoto svítidla jsou od renomovaných výrobců. Srdcem svítidla je LED modul vyráběný v České republice, osazený LED diodami Samsung. Ty se pyšní mimořádnou světelnou účinností přesahující 180 lm/W a indexem podání barev nad 80 Ra. Tímto způsobem dosahuje světelný tok svítidla 3 550 lm a můžete se spolehnout na jeho dlouhou životnost, konkrétně L70B5072 000 hodin.

LED moduly v dřevěných svítidlech

LED modul Tridonic

Spolehlivý chod LED modulu zajišťuje LED driver od rakouského výrobce Tridonic. Tento zdroj konstantního proudu nejenže optimalizuje výkon LED čipů, ale také splňuje kritéria přísného certifikačního standardu ENEC. LED driver je navíc vybaven řadou ochranných prvků - včetně ochrany proti přehřátí, zkratu, přepětí a podpětí. Díky těmto funkcím je zaručena nejvyšší možná životnost LED modulu.

Zelená a trvanlivá volba: 100% recyklovaný difuzor

Náš zájem o ekologii a udržitelnost se odráží v každém detailu svítidla BLOKK. Jako difuzor – plastový kryt svítidla – používáme desky vyrobené v Itálii ze 100% recyklovaného akrylátu (materiál R-MMA). A co je na tom nejlepší? Tyto desky jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto difuzory se pyšní vynikajícími optickými vlastnostmi, efektivním rozptylem světla a minimálním ekologickým dopadem. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru nejen že zvyšuje estetickou hodnotu svítidla, ale je také odolný vůči otiskům prstů a nečistotám.

Oproti sklu je tento difuzor 10krát odolnější vůči nárazům a také výrazně odolává UV záření. Díky tomu se nemusíte obávat, že by s časem začal žloutnout.

Zabaleno bez plastů

Minimalizace plastů je pro nás klíčová. Proto věnujeme zvláštní pozornost balení dřevěných svítidel. Používáme výhradně recyklovatelné materiály, zejména papír. Naším cílem je minimalizovat plastový odpad a tak podporovat udržitelné principy v praxi. Toto zaměření je ztělesněním naší filozofie, která staví na vysoké kvalitě a přírodních materiálech.

Svítidla balíme bez plastu

Když si vyberete naše dřevěné svítidlo, vyrobené s láskou v České republice z místních zdrojů, nejenže získáte kousek krásného a funkčního designu, ale zároveň podpoříte ekologicky šetrné podnikání. Jsme přesvědčeni, že každé rozhodnutí v oblasti udržitelnosti je krokem k světlejší budoucnosti naší Země – našeho společného domova.

Montážní materiál je samozřejmostí

Montážní materiál ke svítidlu

Součástí balení každého dřevěného světla lampax je samozřejmě i montážní materiál. Všechny potřebné šroubky, hmoždinky i imbusový klíč pro upevnění svítidla ke stropu jsou přibaleny - jak jinak, než v papírovém sáčku. Na vás pak jen zbývá označit otvory ve stropě, vyvrtat je a svítidlo může ihned viset u vás doma.

Technické parametry

Příkon 30 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání nestmívatelné
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 3 320 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 111 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 600 x 300 x 80 mm
Hmotnost netto 3,3 kg
Hmotnost brutto 3,8 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže přisazená

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného svítidla BLOKK RS 30W

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram dřevěného svítidla BLOKK RS 30W

Kartézský diagram

Kartézský diagram dřevěného svítidla BLOKK RS 30W

Kuželový diagram

Kuželový diagram dřevěného svítidla BLOKK RS 30W

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž stropního svítidla je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).