Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub, stmívání DALI)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub)

Nestmívatelná varianta toho svítidla:

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub, stmívání DALI)


Stropní stmívatelné LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu o rozměru 600 x 600 mm s příkonem 45 W se světelným tokem 5 220 lm. Více o svítidle

8 500 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Stropní stmívatelné LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu o rozměru 600 x 600 mm s příkonem 45 W se světelným tokem 5 220 lm. Více o svítidle

 Osvětlení kuchyně a pracovny
  Regulace 1-100% (DALI, SwitchDIM)
  Životnost > 72 000 hod.
 Ochrana proti přepětí v síti
 Ručně vyrobeno z dubového dřeva
 Špičková rakouská LED technologie
  Světelný zdroj je součástí svítidla
 Materiál pro instalaci svítidla je součástí

Jedinečný kousek dubového dřeva u vás doma

Toto stropní LED svítidlo BLOKK vyrábíme z ručně opracovaného dubového dřeva, které ošetřujeme přírodním bezbarvým lněným olejem s obsahem včelího vosku a jde tak o zdravotně nezávadnou povrchovou úpravou, která je navíc ekologická a nezávadná pro lidi i zvířata a splňuje ČSN EN 71-3+A1 (943095) pro bezpečnost hraček. Toto svítidlo ztvárňuje jedinečnost a vyjímečnost přírodního materiálu, který přenáší do vašeho domova. Svítidlo je ideální pro osvětlení kuchyně nebo pracovny a kanceláře.

Dřevo z českého lesa

Pro výrobu používáme dubové dřevo z českých lesů, certifikovaných podle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství. Tento dubový masiv kvality A je bez vad a díky přírodnímu materiálu má každé svítidlo jedinečnou kresbu a každý kus je originál.

Dvě základní teploty barvy

Přisazené LED světlo BLOKK, si můžete vybrat ve dvou chromatičnostech, nebo-li ze dvou teplot barev vyzařovaného světla. Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo a hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

Druhou barvou je tzv. Neutrální bílá (4000 K). Jde o barvu světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, haly a chodby, případně kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používanou barvou světla jak v obytných tak v kancelářských i prostorech.

LED modul i driver Tridonic

Elektronické komponenty používáme výhradně od renomovaných výrobců, zejména LED modul Tridonic s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra, který je osazený Samsung LED a má certifikaci ENEC. Díky tomuto LED modulu, disponuje svítidlo světelným tokem 5 220 lm, při dlouhé životnosti L70B50, > 72 000 provozních hodin.

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) také od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je taktéž certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

Stmívání DALI-2

Varianta svítidla stmívatelného přes protokol DALI resp. DALI-2 (DT 6) v případě našich dřevěných LED svítidel, je vybavena LED driverem se vstupem pro tento standardizovaný digitální řídící signál. Protokol DALI a jeho nádstavba DALI-2 je mezinárodně uznávaný a jednotný standard pro řízení a regulaci svítidel. Takto stmívatelné LED svítidlo DALI-2, umožňuje monitorovat tyto funkce: příkon svítidla, výkon svítidla, celkovou dobu provozních hodin, napájecí napětí a frekvenci sítě, teplotu driveru nebo třeba napájecí napětí a proud LED modulu a další data. Stmívání přes protokol DALI-2 je možno v rozsahu 1-100%.

Stmívání switchDIM

Svítidlo vybaveno stmívatelným driverem DALI-2 má integrovanou funkci switchDIM. Jde o stmívání pomocí klasického tlačítka. Toto dřevěné světlo pak lze stmívat jednoduchým tlačítkovým vypínačem na zdi a není k tomu potřeba žádná další periferie a ovládací systém. Jde o prosté spínání fáze do svorek DALI ve svítidle proti nulovému vodiči.

Funkce CORRIDOR

LED světlo BLOKK, které je ve varinatě DALI-2 & switchDIM disponuje i funkcí CORRIDOR. U takového svítidla lze na svorky DALI připojit senzor pohybu (PIR čidlo) a po naprogramování lze docílit postupného stmívání svítidla při zaznamenání pohybu osob. Např.: Pokud je zaznamenán pohyb na chodbě, svítidlo se pomalu rozsvítí na 100%, jakmile osoba odejde z dosahu čidla a to vypne, svítidlo se postupně setmí na nastavenou úroveň, např. 10% a po nastavené době, třeba 20 sekundách teprve zhasne. Tato funkce přináší větší komfort a úsporu energie nejen v rozsáhlejších instalacích, ale třeba i na chodbách bytových a rodinných domů.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle BLOKK používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Technické parametry

Příkon 45 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání DALI + SwitchDIM
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 5 220 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 116 lm/W
Barva světla 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 600 x 600 x 80 mm
Hmotnost netto 5,7 kg
Hmotnost brutto 6,8 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže stropní / přisazená

Rozměry

Rozměry LED svítidla BLOKK S 600x600

Polární diagram

Kartézský diagram

Kuželový diagram

Polární diagram BLOKK S 45W Kartézský diagram BLOKK S 45W Kuželový diagram BLOKK S 45W

Alternativní svítidla13