Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub)


Dřevěné stropní světlo do kuchyně nebo pro osvětlení jídelny, které má příkon 45 W. Jeho silný světelný tok 5 220 lm poskytne dostatek světla pro vaše kulinářské umění i pro efektivní práci, zatímco jeho estetický design masivního dubového dřeva dodá prostoru teplou a příjemnou atmosféru. Více o svítidle

8 160 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K
Teplá bílá 3000 K
Neutrální bílá 4000 K
Neutrální bílá 4000 K

ks

Dřevěné stropní světlo do kuchyně nebo pro osvětlení jídelny, které má příkon 45 W. Jeho silný světelný tok 5 220 lm poskytne dostatek světla pro vaše kulinářské umění i pro efektivní práci, zatímco jeho estetický design masivního dubového dřeva dodá prostoru teplou a příjemnou atmosféru. Více o svítidle

Svítidlo nelze žádným způsobem stmívat.
Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub, stmívání DALI)

Stmívatelná varianta toho svítidla:

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 45W (dub, stmívání DALI)

Možnosti stmívání: DALI / DALI-2, SwitchDIM, Corridor (na vyžádání)

Použití svítidla Osvětlení kuchyně a obýváku
Příkon svítidla Příkon 45 W
Světelný tok svítidla Světelný tok 5 220 lm
Svítidlo vyrábíme ručně Vyrobeno na Moravě
Rakouská LED technologie LED technologie z Rakouska
Montážní materiál pro svítidlo Materiál pro montáž je součástí

Dřevěné stropní světlo do kuchyně

Hledáte nový lustr do kuchyně? Osvětlete kuchyni netradičním dřevěným stropním svítidlem namísto klasického lustru. Spojení praktičnosti a elegance - dřevěné stropní svítidlo BLOKK. Toto svítidlo z tradičního materiálu poskytne vašemu interiéru útulnou atmosféru a přirozený šarm. Každý kus má svůj charakter a originalitu, což dodává prostoru autentický a výjimečný nádech.

Díky příkonu 45 W a silnému světelnému toku 5 220 lm nabídne svítidlo vysokou intenzitu světla pro vaše kulinářské umění v kuchyni nebo pro posezení s přáteli v obývacím pokoji. I když je jeho design jednoduchý, dokonale doplňuje různé dekorační styly. Ať již preferujete moderní nebo klasický styl, svítidlo BLOKK vám nabídne tu pravou kombinaci elegance a funkčnosti, která oživí každý interiér.

Dubové dřevo z Česka

Svítidlo vyrábíme z dubového dřeva, které je více než jen materiál. Pochází z českých lesů, kde rostlo pod záštitou certifikací FSC a PEFC, což značí jeho ekologickou a udržitelnou cestu od sazenice k vám. Dub je známý svou odolností, sytými barvami a charakteristickými vzory, jež se s časem stávají ještě více výraznými. Když se zadíváte do struktury tohoto dřeva, uvidíte odraz českých lesů i tradičního řemesla a udržitelné péče o naši krajinu.

Dubové dřevo pro výrobu svítidel

V naší dílně je dubové dřevo nejen materiálem, ale i příběhem. Každý kus materiálu, který vybereme, odráží nejen vysokou kvalitu, ale i hrdost na české kořeny a ruční práci. Za každým řezem a broušením jde vidět naše odhodlání dodržovat nejvyšší kvalitu řemeslné výroby.

Povrch tohoto dřevěného stropního svítidla oživíme přírodním olejem s příměsí včelího vosku. Tato povrchová úprava nejen vyzdvihuje krásu dubového dřeva, ale je i v souladu s nejvyššími standardy zdravotní nezávadnosti podle normy ČSN EN 71-3+A1 (943095) určené pro dětské hračky. S ohledem na zdraví i ekologii, je tato úprava nezávadná pro všechny členy vaší domácnosti – ať už na dvou nebo čtyřech nohách.

Světlo přizpůsobené vašemu stylu

Teplá bílá barva světla

Neutrální barva světla

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK nabízí možnost perfektně harmonizovat světelnou atmosféru s osobitostí vašeho bydlení. Nabízíme dvě varianty chromatické teploty, z nichž si jistě vyberete tu pravou, která oživí a doplní váš interiér.

  • Teplá bílá barva o teplotě 3000 Kelvinů evokuje klasickou žárovku s wolframovým vláknem. Tato teplota je ideální do prostor, kde převládají teplé odstíny, ať už se jedná o dřevěné prvky či výmalbu v teplých tónech. Je skvělou volbou do míst, jako jsou ložnice, dětské pokoje nebo místnosti zařízené v rustikálním stylu.

  • Neutrální bílá o chromatické teplotě 4000 Kelvinů nabízí dokonalou hranici mezi teplou barvou a studenou barvou světla. Jde o multifunkční barvu světla, která je zlatou střední cestou - není příliš teplá ani chladná. Tato chromatičnost je nejpoužívanější barvou, zejména v místnostech jako jsou kuchyně, obýváky či chodby.

Špičková LED technologie

Elektrické komponenty v tomto svítidle pocházejí od špičkových výrobců v oboru. Základem svítidla je LED modul vyrobený v ČR, který je vybavený LED diodami Samsung. Tyto LED nabízejí impozantní světelnou účinnost překračující 180 lm/W a mají index podání barev vyšší než 80 Ra. Díky tomu svítidlo vyzařuje silný světelný tok 5 220 lm a vám nabízí dlouhou životnost LED L70B5072 000 provozních hodin.

LED moduly v dřevěných svítidlech

LED modul Tridonic

Základem funkčnosti LED modulu je LED driver od rakouského leadera v oblasi LED komponent Tridonic. Tento proudový napájecí zdroj nejen optimalizuje výkonnost LED čipů, ale také splňuje požadavky přísné certifikace standardu ENEC. Aby toho nebylo málo, LED driver je navíc vybaven množstvím bezpečnostních funkcí – ochranou proti přehřátí, zkratu, přepětí a podpětí. Všechny tyto vlastnosti garantují maximální životnost  LED modulu ve svítidle.

Difuzor z čistě recyklovaného materiálu

Důležitost trvale udržitelného řešení osvětlení je patrná na každém kousku našeho svítidla BLOKK. Pro difuzor - plastový kryt svítidla - jsme zvolili desky, vyrobené v Itálii ze 100% recyklovaného akrylátu (R-MMA materiál). A co více? Tyto desky lze opětovně recyklovat. Charakteristické jsou vysokou optickou kvalitou, účinným rozptylem světla a minimálním dopadem na životní prostředí. Matný (satinovaný) vzhled difuzoru přidává svítidlu na estetické hodnotě a zároveň je odolný proti otiskům prstů a nečistotám.

V porovnání se sklem je tento difuzor až 10x odolnější proti nárazům a rovněž odolává UV záření. Nebudete tedy muset řešit jeho postupné žloutnutí v průběhu let.

Svítidlo zabalíme do papíru

Našim hlavním cílem je omezit používání plastů. Proto když balíme naše dřevěné svítidla, upřednostňujeme výhradně recyklovatelné materiály, především papír. Naším úsilím je snižování plastového odpadu a tím i podpora udržitelnosti v každodenním životě. Toto úsilí odráží naši filozofii zaměřenou na prvotřídní kvalitu a ekologicky šetrné materiály.

Svítidla balíme bez plastu

Když se rozhodnete pro naše dřevěné svítidlo, získáte nejen krásný a funkční prvek vyrobený s pečlivostí v naší vlasti z místních materiálů, ale zároveň podpoříte ekologicky udržitelné podnikání. Věříme, že každý krok směrem k udržitelnosti vede k lepší a světlejší budoucnosti naší planety - domova nás všech.

Montážní materiál je samozřejmostí

Montážní materiál ke svítidlu

Součástí balení každého dřevěného světla lampax je samozřejmě i montážní materiál. Všechny potřebné šroubky, hmoždinky i imbusový klíč pro upevnění svítidla ke stropu jsou přibaleny - jak jinak, než v papírovém sáčku. Na vás pak jen zbývá označit otvory ve stropě, vyvrtat je a svítidlo může ihned viset u vás doma.

Technické parametry

Příkon 30 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání nestmívatelné
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 3 550 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 118 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 600 x 600 x 80 mm
Hmotnost netto 5,7 kg
Hmotnost brutto 6,8 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže přisazená

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž závěsného svítidla na strop je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného svítidla BLOKK S 45W

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram dřevěného svítidla BLOKK S 45W

Kartézský diagram

Kartézský diagram dřevěného svítidla BLOKK S 45W

Kuželový diagram

Kuželový diagram dřevěného svítidla BLOKK S 45W

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž stropního svítidla je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).