Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 30W (dub, stmívání DALI)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 30W (dub, stmívání DALI)

Stropní stmívatelné LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu o rozměru 600 x 600 mm s příkonem 30 W se světelným tokem 3 550 lm. Více o svítidle

8 170 Kč
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K Neutrální bílá 4000 K

ks

Stropní stmívatelné LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu o rozměru 600 x 600 mm s příkonem 30 W se světelným tokem 3 550 lm. Více o svítidle

Jedinečný kousek dubového dřeva u vás doma

Toto stropní LED svítidlo BLOKK vyrábíme z ručně opracovaného dubového dřeva, které ošetřujeme přírodním bezbarvým lněným olejem s obsahem včelího vosku a jde tak o zdravotně nezávadnou povrchovou úpravou, která je navíc ekologická a nezávadná pro lidi i zvířata a splňuje ČSN EN 71-3+A1 (943095) pro bezpečnost hraček. Toto svítidlo ztvárňuje jedinečnost a vyjímečnost přírodního materiálu, který přenáší do vašeho domova. Svítidlo je ideální pro osvětlení předsíní, chodeb nebo recepcí a vstupních hal a jeho jedinečnost a eleganci ocení každá návštěva.

Dubové dřevo pro výrobu svítidel

Dřevo z českého lesa

Pro výrobu používáme dubové dřevo z českých lesů, certifikovaných podle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství. Tento dubový masiv kvality A je bez vad a díky přírodnímu materiálu má každé svítidlo jedinečnou kresbu a každý kus je originál.

Dvě základní teploty barvy


 barva světla

Neutrální barva světla

Přisazené LED světlo BLOKK, si můžete vybrat ve dvou chromatičnostech, nebo-li ze dvou teplot barev vyzařovaného světla.

Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo a hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

Druhou barvou je tzv. Neutrální bílá (4000 K). Jde o barvu světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, haly a chodby, případně kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používanou barvou světla jak v obytných tak v kancelářských i prostorech.

LED modul i driver Tridonic

Elektronické komponenty používáme výhradně od renomovaných výrobců, zejména LED modul Tridonic s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra, který je osazený Samsung LED a má certifikaci ENEC. Díky tomuto LED modulu, disponuje svítidlo světelným tokem 3 550 lm, při dlouhé životnosti L70B50, > 72 000 provozních hodin.

LED moduly v dřevěných svítidlech

LED modul Tridonic

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) také od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je taktéž certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

Stmívání DALI-2

Varianta svítidla stmívatelného přes protokol DALI resp. DALI-2 (DT 6) v případě našich dřevěných LED svítidel, je vybavena LED driverem se vstupem pro tento standardizovaný digitální řídící signál. Protokol DALI a jeho nádstavba DALI-2 je mezinárodně uznávaný a jednotný standard pro řízení a regulaci svítidel. Takto stmívatelné LED svítidlo DALI-2, umožňuje monitorovat tyto funkce: příkon svítidla, výkon svítidla, celkovou dobu provozních hodin, napájecí napětí a frekvenci sítě, teplotu driveru nebo třeba napájecí napětí a proud LED modulu a další data. Stmívání přes protokol DALI-2 je možno v rozsahu 1-100%.

Stmívání switchDIM

Svítidlo vybaveno stmívatelným driverem DALI-2 má integrovanou funkci switchDIM. Jde o stmívání pomocí klasického tlačítka. Toto dřevěné světlo pak lze stmívat jednoduchým tlačítkovým vypínačem na zdi a není k tomu potřeba žádná další periferie a ovládací systém. Jde o prosté spínání fáze do svorek DALI ve svítidle proti nulovému vodiči.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle BLOKK používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Balení bez plastů

Příroda nám není lhostejná a proto používáme pro balení dřevěných světel nad stůl pouze snadno recyklovatelné materiály, především papír. Snažíme se tímto způsobem zajistit, že je náše práce v souladu s principy udržitelnosti a že se podílíme na snižování plastového odpadu. Tento přístup se také odráží v naší filozofii, která klade důraz na kvalitu a přírodní materiály, které používáme.

Svítidla balíme bez plastu

Pořízením dřevěného svítidla, vyrobeného u nás v ČR a z místních materiálů, si můžete být jisti, že získáte nejen krásný a jedinečný kus, ale také podpoříte udržitelné podnikání a snižování dopadu na životní prostředí. Věříme, že každý krok, který podnikneme v této oblasti, má pozitivní dopad na budoucnost naší planety. Našeho domova.

Montážní materiál je samozřejmostí

Montážní materiál ke svítidlu

Součástí balení každého dřevěného světla lampax je samozřejmě i montážní materiál. Všechny potřebné šroubky, hmoždinky i imbusový klíč pro upevnění svítidla ke stropu jsou přibaleny - jak jinak, než v papírovém sáčku. Na vás pak jen zbývá označit otvory ve stropě, vyvrtat je a svítidlo může ihned viset u vás doma.

Technické parametry

Příkon 30 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání DALI2 + SwitchDIM
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 3 550 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 118 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 600 x 600 x 80 mm
Hmotnost netto 5,7 kg
Hmotnost brutto 6,8 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže stropní / přisazená

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného svítidla BLOKK S 30W DALI

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram dřevěného svítidla BLOKK S 30W DALI

Kartézský diagram

Kartézský diagram dřevěného svítidla BLOKK S 30W DALI

Kuželový diagram

Kuželový diagram dřevěného svítidla BLOKK S 30W DALI

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž stropního svítidla je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).