Závěsné svítidlo nad jídelní stůl, LINNA Z 30W (dub, stmívání DALI)

Závěsné svítidlo nad jídelní stůl, LINNA Z 30W (dub, stmívání DALI)

Stmívatelné světlo nad jídelní stůl, z ručně opracovaného dubového dřeva, o délce 1 160 mm a příkonu 30 W se světelným tokem 3 520 lm. Dvě barvy jedinečných textilních kabelů dodávají svítidlu výjimečný a originální vzhled. Více o svítidle

8 450 Kč
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K Neutrální bílá 4000 K Denní bílá 5000 K
Černý kulatý Světlý kulatý

ks

Stmívatelné světlo nad jídelní stůl, z ručně opracovaného dubového dřeva, o délce 1 160 mm a příkonu 30 W se světelným tokem 3 520 lm. Dvě barvy jedinečných textilních kabelů dodávají svítidlu výjimečný a originální vzhled. Více o svítidle

Stmívatelné závěsné světlo nad stůl

Toto závěsné světlo je ideální pro osvětlení jídelního stolu, kde silně osvětlí prostor stolu i kolem něj a zároveň vytvoří příjemnou atmosféru pro večeře s rodinou nebo přáteli. Svítidlo je také ideální pro osvětlení pracovního stolu v kanceláři a pracovně.

S délkou 1 160 mm a s příkonem 30 W toto světlo vyniká vysokým světelným tokem 3 520 lm. Tento světelný tok soustředěný do prostoru kolem stolu vytváří velmi dobré osvětlení nad stolem, ale není vhodné pro osvětlení celé místnosti. Světelný tok je soustředěn spíše do okolí stolu, což znamená, že pokud plánujete osvětlit větší prostor, zvažte kombinaci s dalšími svítidly pro dosažení ideální osvětlenosti i v dalších částech místnosti.

Např. klasická 100W žárovka má světelný tok kolem 1 500 lm. Z toho plyne, že toto závěsné světlo svítí více než 2x tolik, ale při mnohem nižší spotřebě elektrické energie a to o 70%.

Dřevo, které rostlo v českém lese

Toto závěsné světlo je počinem naší řemeslné práce a vyrábíme ho z pečlivě vybraného masivního dubového dřeva.

Nejedná se však o obyčejný kus dřeva - každý kus vybíráme s opatrností, a to pouze z těch nejvyšších kvalitativních kritérií, třídy A, což zajišťuje, že není poškozený a neobsahuje suky.

Dubové dřevo pro výrobu svítidel

Jedním z hlavních kroků v našem výrobním procesu je ošetření dřeva přírodním včelím voskem, který je bezbarvý a zdravotně zcela nezávadný. Toto ošetření nejenže zachovává přirozený vzhled dřeva, ale také zvyšuje jeho odolnost a životnost. Tato povrchová úprava je ekologická a nezávadná pro lidi i zvířata a splňuje ČSN EN 71-3+A1 (943095) pro bezpečnost hraček.

Naše výroba vychází z hlubokého respektu k přírodě.

Proto s hrdostí říkáme, že pro naše dřevěná svítidla využíváme pouze dubové dřevo pocházející z českých lesů. Tyto lesy jsou nejen domovem nezaměnitelné flóry a fauny, ale také reprezentují tradiční české lesnictví, které je certifikováno podle nejpřísnějších standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství FSC a PEFC.

Díky autentičnosti přírodního materiálu získává každé svítidlo svou jedinečnou kresbu. Stejně jako sněhové vločky nebo lidské otisky prstů, žádná dvě dřevěná svítidla nejsou stejná. Když si tedy pořídíte jedno z nich, získáváte kousek originálního řemesla, který má svůj vlastní příběh.

Textilní závěsy vyrobené v Itálii

Závěsné světlo LINNA není jen obyčejným osvětlovacím prvkem, ale také designovým prvkem, který přidává punc exkluzivity do každé místnosti. Jeho atraktivitu zdůrazňují rafinované textilní závěsy, vyrobené v Itálii, jež jsou známé svojí prvotřídní kvalitou a skvostným vzhledem. Tyto závěsy nejenže spojují světlo se stropní rozetou, ale také vdechují celému světlu nádech luxusu a modernosti.

Černý textilní kabel pro závěsné svítidlo

Světlý textilní kabel pro závěsné svítidlo

V základní variantě si můžete vybrat ze dvou barev kulatých textilních kabelů a můžete tak toto závěsné světlo sladit s vaším interiérem nebo doplňky. Ačkoliv standardní délka závěsů činí 100 cm, flexibilita je u nás samozřejmostí. Pokud potřebujete odlišnou délku, napište nám a my vám vyrobíme závěsné dřevěné světlo LINNA Z s délkou závěsů, které potřebujete. Přizpůsobte si světlo svým potřebám a stylu a vytvořte tak dokonalý harmonický vzhled vašeho domova.

Standardní délku textilních závěsů 100 cm, lze na straně stropní rozety jednoduše zkrátit dle vaší potřeby.

Na objednávku vám vyrobíme toto závěsné svítidlo i s dalšími typy textilních kabelů, jako jsou např. kroucené textilní kabely nebo textilní kabely s jinými vzory a barvami.

Barva světla pro každou místnost

Barvu světla závěsného svítidla LINNA Z si můžete vybrat ze tří teplot chromatičnosti, nebo-li teplot barev vyzařovaného světla.

Teplá bílá barva světla

Neutrální barva světla

Denní bílá barva světla

  • Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva světla je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo nebo hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

  • Neutrální bílá barva s teplotou chromatičnosti 4000 K je barva světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, kuchyně, chodby i kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používanou barvou světla v kuchyni, obývacím pokoji, nebo na chodbě. 

  • Denní bílá barva světla 5000 K je vhodná zejména pro kanceláře a k osvětlení pracovních stolů. Tato barva má nejblíže dennímu světlu a je tak důležitá pro udržení maximální koncentrace při práci nebo taky pro zobrazení reálných barev, jako při denním světle. To je taky důležité třeba v kancelářích a pracovnách, nebo při náročnějších zrakových úkolech.

Jak jde svítidlo stmívat?

Toto svítidlo má 5-ti pólovou připojovací svorku, tzn. že ke svítidlu musí být přivedeno 5 vodičů. Nejen klasicky L (fáze), N (nulák) a PE (uzemnění), ale ještě další dva vodiče pro svorky DA, DA. Na tyto svorky se připojuje sběrnice digitálního řídícího systému s protokolem DALI resp. DALI-2 (DT 6). Protokol DALI a jeho nádstavba DALI-2 je mezinárodně uznávaný a jednotný standard pro řízení a regulaci svítidel. Takto stmívatelné LED svítidlo DALI-2, umožňuje nejen svítidlo stmívat, ale také monitorovat jeho parametry v průběhu času: příkon svítidla, celkovou dobu provozních hodin, napájecí napětí a frekvenci sítě, teplotu driveru nebo třeba napájecí napětí a další data. Stmívání přes protokol DALI je možno v rozsahu 1-100%.

Pro stmívání přes DALI, je nutno použít DALI stmívač, jako např. nástěnný potenciometr na zeď podporující DALI.

Stmívání switchDIM

Další a jednodušší variantou, jak lze toto svítidlo stmívat, je funkce switchDIM. Jde o stmívání pomocí klasického tlačítka. Toto dřevěné svítidlo pak lze stmívat jednoduchým tlačítkovým vypínačem na zdi a není k tomu potřeba žádná další periferie a ovládací systém. Jde o prosté spínání fáze do svorek DALI ve svítidle proti nulovému vodiči. 

Popis funkce switchDIM (pdf, 486.9 kB)

Zapomeňte na nefunkční světlo

Použité elektrické komponenty jsou výhradně od renomovaných výrobců. Zejména LED modul je vyroben v České republice a je osazen Samsung LED s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra. Díky těmto LED, disponuje svítidlo vysokým světelným tokem 3 520 lm, při dlouhé životnosti L70B50, 72 000 provozních hodin.

LED moduly v dřevěných svítidlech

LED modul Tridonic

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

100% recyklovaný materiál

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá!

Proto ve svítidle LINNA používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Naše příroda nám není lhostejná

Proto používáme pro balení dřevěných světel nad stůl pouze snadno recyklovatelné materiály, především papír.

Snažíme se tímto způsobem zajistit, že je náše práce v souladu s principy udržitelnosti a že se podílíme na snižování plastového odpadu. Tento přístup se také odráží v naší filozofii, která klade důraz na kvalitu a přírodní materiály, které používáme.

Svítidla balíme bez plastu

Pořízením dřevěného svítidla, vyrobeného u nás v ČR a z místních materiálů, si můžete být jisti, že získáte nejen krásný a jedinečný kus, ale také podpoříte udržitelné podnikání a snižování dopadu na životní prostředí. Věříme, že každý krok, který podnikneme v této oblasti, má pozitivní dopad na budoucnost naší planety. Našeho domova.

Technické parametry

Příkon 30 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání DALI-2 & SwitchDIM
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 3 520 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 117 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K, 5000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 50 x 70 x 1160 mm
Hmotnost netto 2,4 kg
Hmotnost brutto 3,2 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže závěsná na rozetu

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného závěsného světla LINNA Z 30W DALI

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram LED svítidla LINNA Z 30W DALI

Kartézský diagram

Kartézský diagram LED svítidla Z 30W DALI

Kuželový diagram

Kuželový diagram LED svítidla LINNA Z 30W DALI

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je možné závěsy svítidla zkrátit?

Ano. Závěsné svítidlo standardně vyrábíme s délkou závěsů 100 cm. Tyto závěsy je možno na straně stropní rozety povolit z upínacích průchodek, nastavit na potřebnou délku a opět zajistit šroubkem v požadované výšce.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž závěsného svítidla na strop je použitá stropní rozeta. Nejprve přišroubujete ke stropu monturu, následně na ni nasunete rozetu a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).