Dřevěné stropní svítidlo LINNA S 30W (ořech)

Dřevěné stropní svítidlo LINNA S 30W (ořech)

Stropní LED svítidlo z ručně opracovaného ořechového masivu, o délce 1 160 mm a příkonu 30 W se světelným tokem 3 520 lm. Více o svítidle

Energetická třída E

8 937 Kč
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K Neutrální bílá 4000 K Denní bílá 5000 K

ks

Stropní LED svítidlo z ručně opracovaného ořechového masivu, o délce 1 160 mm a příkonu 30 W se světelným tokem 3 520 lm. Více o svítidle

Energetická třída E

 Ideální pro osvětlení ložnice i stolu
  Vynikající rozptyl světla z LED modulu
  Roky bez servisu díky životnosti > 72 000 hod.
 Ochrana proti přepětí v síti i přehřátí
 Vyrobeno ručně v naší moravské dílně
 Obsahuje špičkovou rakouskou LED technologii
  Světelný zdroj je součástí svítidla
 Materiál pro instalaci svítidla je v balení

Dřevěné stropní světlo LINNA S 30W z ořechového dřeva

vyrábíme z masivu, který ošetřujeme bezbarvým, zdravotně nezávadným včelím voskem. Materiál vybíráme pouze v kvalitě A bez vad a tento kousek přírody pečlivě opracujeme a vyrobíme z něj jedinečné svítidlo pro osvětlení jídelního stolu v kuchyni, stolu v kanceláři i pracovně nebo pro osvětlení obývacího pokoje i vaší ložnice.

Dřevo z italského lesa

Pro výrobu používáme ořechové dřevo z italských lesů, certifikovaných podle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství. Tento ořechový masiv kvality A je bez vad a díky přírodnímu materiálu má každé svítidlo jedinečnou kresbu a každý kus je originál.

Tři teploty barvy pro každé využití

Toto LED světlo si můžete vybrat ve třech chromatičnostech, nebo-li ze tří teplot barev vyzařovaného světla. Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo a hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

Další variantou je tzv. Neutrální bílá barva (4000 K). Jde o barvu světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, haly a chodby, případně kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používaná jak v obytných tak v kancelářských i průmyslových prostorech.

Teplota světla 5000 K, neboli denní bílá, je vhodná zejména do kuchyní, kanceláří a k osvětlení pracovních stolů. Tato barva má nejblíže dennímu světlu a je tak důležitá pro udržení maximální koncentrace při práci nebo taky pro zobrazení reálných barev, jako při denním světle. To je taky důležité třeba v koupelnách nad zrcadlem, nebo při náročnějších zrakových úkolech.

Elektrické komponenty

Použité elektrické komponenty jsou výhradně od renomovaných výrobců. Zejména LED modul je vyroben v České republice a je osazen Samsung LED s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra. Díky těmto LED, disponuje svítidlo vysokým světelným tokem 1 920 lm, při dlouhé životnosti L70B50, 120 000 provozních hodin.

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle LINNA používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Technické parametry

Příkon 30 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání nestmívatelné
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 3 520 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 117 lm/W
Barva světla 3000 K, 4000 K, 5000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 50 x 70 x 1160 mm
Hmotnost netto 2,2 kg
Hmotnost brutto 2,6 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa ořechové dřevo
Způsob montáže stropní / přisazená

Rozměry

Dimensions of LED luminaire LINNA S 30W

Polární diagram

Kartézský diagram

Kuželový diagram

Polární diagram LED svítidla LINNA S 30W Kartézský diagram LED svítidla LINNA S 30W Kuželový diagram LED svítidla LINNA S 30W