Dřevěné stropní světlo LINNA S 25W (dub, stmívání DALI)

Dřevěné stropní svítidlo LINNA S 25W (dub)

Nestmívatelná varianta toho svítidla:

Dřevěné stropní svítidlo LINNA S 25W (dub)

Dřevěné stropní světlo LINNA S 25W (dub, stmívání DALI)


Stmívatelné stropní LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu, o délce 880 mm a příkonu 25 W se světelným tokem 2 880 lm. Více o svítidle

6 194 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Stmívatelné stropní LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu, o délce 880 mm a příkonu 25 W se světelným tokem 2 880 lm. Více o svítidle

 Osvětlení baru nebo stolu
  Regulace 1-100% (DALI, SwitchDIM)
  Životnost > 72 000 hod.
 Ochrana proti přepětí v síti
 Ručně vyrobeno z dubového dřeva
 Špičková rakouská LED technologie
  Světelný zdroj je součástí svítidla
 Materiál pro instalaci svítidla je součástí

Stmívatelné dřevěné stropní světlo LINNA S 25W z dubového masivu

Dřevěný masiv, který používáme ošetřujeme zdravotně neškodným včelím voskem, což zaručuje jeho dlouhodobou trvanlivost a přírodní vzhled. Dřevo pro jeho výrobu vybíráme s pečlivostí, aby byl bez jakýchkoli vad. Výsledkem je unikátní svítidlo, které dokonale doplní atmosféru jakéhokoli prostoru, ať už je to kuchyně, pracovní kancelář, obývací pokoj nebo ložnice.

České dřevo

Pro výrobu svítidla se soustředíme na použití dubového dřeva z českých lesů, které splňují kritéria udržitelného a ekologického hospodaření. Díky použití tohoto přírodního materiálu, každé svítidlo nabízí jedinečnou texturu a přináší do vašeho prostoru originální a nezaměnitelný prvek.

Tři teploty chromatičnosti

Toto LED svítidlo nabízíme ve třech chromatičnostech, což umožňuje výběr z trojice teplot světla. Teplá bílá barva s chromatičností 3000 K (Kelvinů) je vhodná do interiérů s teplými barvami, jako jsou dřevěné odstíny nebo hřejivé barvy výmalby. Tento typ světla je ideální pro použití v ložnicích, dětských pokojích nebo prostorách s rustikálním nábytkem.

Další možností je neutrální bílá barva s chromatičností 4000 K. Tato teplota světla se často využívá v obývacích pokojích, předsíních, chodbách a kancelářích. Jde o univerzální volbu, protože tato teplota světla je kompromisem mezi teplou a studenou barvou světla.

Chromatičnost 5000 K, označovaná jako denní bílá, je nejvhodnější pro osvětlení kuchyní, kanceláří a pracovních stolů. Tato barva světla nejvíce připomíná denní světlo a je důležitá pro udržení maximální koncentrace při práci nebo pro co nejvěrnější zobrazení barev, jako je tomu při denním světle. Je to také důležité například v koupelnách nad zrcadly nebo při náročných úkolech vyžadujících dobrou viditelnost.

Elektrická výzbroj

Elektrické komponenty použité v tomto svítidle pocházejí výhradně od značkových výrobců. Jedním z nich je LED modul, který je vyroben v České republice a obsahuje Samsung LED s vysokou účinností a indexem podání barev CRI nad 80 Ra. Díky těmto LED diodám má světelná svítidlo světelný tok 1 920 lm a vynikající životnost L70B50 dosahující až 120 000 hodin.

Pro napájení LED modulu používáme LED driver od renomovaného rakouského výrobce Tridonic. Tento předřadník (trafo) poskytuje konstantní proud a zajišťuje optimální pracovní podmínky pro každý LED čip, což prodlužuje jejich životnost a zvyšuje výkon. Driver je certifikován podle ENEC a je vybavena ochranou proti přepětí, podpětí a přehřátí, což zajišťuje velmi dlouhou životnost LED modulu rsp. celého LED svítidla.

Stmívání DALI-2

Pro stmívání našich LED svítidel ze dřeva, lze využít standardizovaný digitální řídící signál protokolu DALI nebo jeho nádstavbu, protokol DALI-2 (DT 6). Tento protokol je mezinárodně uznávaným standardem a poskytuje spolehlivý a optimální způsob regulace svítidel. LED svítidlo vybavené protokolem DALI-2 nabízí další výhodu v podobě možnosti monitorování různých funkcí, jako jsou příkon a výkon svítidla, celková doba provozu, napájecí napětí a frekvence sítě, teplota driveru, napájecí napětí a proud LED modulu a další informace. Díky možnosti stmívání v rozsahu 1-100% lze snadno dosáhnout požadovaného osvětlení a současně ušetřit energii.

Stmívání switchDIM

Funkce switchDIM je součástí stmívatelného LED driveru DALI-2, který je integrován v tomto svítidle. Jednoduché tlačítko na zdi pak umožňuje snadné stmívání dřevěného světla bez potřeby použití další periferie nebo ovládacího systému. Pro spínání fáze do svorek DALI ve svítidle proti nulovému vodiči stačí použít jednoduchý tlačítkový vypínač.

Funkce CORRIDOR

Funkce CORRIDOR je k dispozici u světla LINNA s integrovaným LED modulem, které je vybaveno stmívatelným driverem a podporuje standardizovaný digitální řídící signál DALI-2. To umožňuje připojení senzoru pohybu (PIR čidlo) na svorky DALI, díky čemuž lze docílit postupného stmívání svítidla při zaznamenání pohybu. Když je na chodbě detekován pohyb, svítidlo se pomalu rozsvítí na 100% a poté se postupně setmí na nastavenou úroveň, třeba na 10%. Pokud po určité době, např. 20 sekundách, žádný pohyb není zaznamenán, svítidlo se vypne. Díky této funkci je možné dosáhnout většího komfortu a úspory energie, zejména v rozsáhlejších instalacích a na chodbách bytových a rodinných domů.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ochrana životního prostředí a udržitelný přístup k výrobě jsou pro nás velmi důležité, a proto pro výrobu difuzoru používáme 100% recyklovaný akrylát (PMMA), který je vyráběný v Itálii. Tyto plastové desky jsou navíc 100% recyklovatelné, což zajišťuje minimální ekologický dopad na naši planetu. Difuzory mají skvělé optické vlastnosti, umožňují vynikající rozptyl světla a mají matný povrch, což dodává svítidlu skvělý design a zároveň se na něm nezanechávají otisky prstů a nečistoty.

V porovnání se sklem jsou tyto difuzory 10krát odolnější vůči nárazům a také vůči UV záření, což znamená, že se v průběhu času nežloutnou. Tento recyklovaný materiál proto přináší nejen vynikající výkon a design, ale také zajišťuje, že naše výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Technické parametry

Příkon 25 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání DALI-2 & SwitchDIM
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 2 880 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 115 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K, 5000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 50 x 70 x 880 mm
Hmotnost netto 1,7 kg
Hmotnost brutto 2,3 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže přisazená

Rozměry

Rozměry LED svítidla LINNA S 25W

Polární diagram

Kartézský diagram

Kuželový diagram

Polární diagram LED svítidla LINNA S 25W Kartézský diagram LED svítidla LINNA S 25W Kuželový diagram LED svítidla LINNA S 25W

Alternativní svítidla3