Dřevěné stropní světlo LINNA S 15W (dub, stmívání DALI)

Dřevěné stropní světlo LINNA S 15W (dub, stmívání DALI)


Stmívatelné stropní LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu, o délce 880 mm a příkonu 15 W se světelným tokem 1 920 lm. Více o svítidle

5 576 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 13 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K
Teplá bílá 3000 K
Neutrální bílá 4000 K
Neutrální bílá 4000 K
Denní bílá 5000 K
Denní bílá 5000 K

ks

Stmívatelné stropní LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu, o délce 880 mm a příkonu 15 W se světelným tokem 1 920 lm. Více o svítidle

Svítidlo lze stmívat pouze pomocí DALI/DALI-2 a SwitchDIM
Dřevěné stropní svítidlo LINNA S 15W z dubu

Nestmívatelná varianta toho svítidla:

Dřevěné stropní svítidlo LINNA S 15W z dubu

Použití svítidla Osvětlení chodby a předsíně
Příkon svítidla Příkon 15 W
Světelný tok svítidla Světelný tok 1 920 lm
Svítidlo vyrábíme ručně Vyrobeno na Moravě
Rakouská LED technologie LED technologie z Rakouska
Montážní materiál pro svítidlo Materiál pro montáž je součástí

Stmívatelné stropní světlo z dubového dřeva

vyrábíme z masivu, který ošetřujeme bezbarvým, zdravotně nezávadným včelím voskem. Materiál vybíráme pouze v kvalitě A bez vad a tento kousek přírody pečlivě opracujeme a vyrobíme z něj jedinečné svítidlo pro osvětlení jídelního stolu v kuchyni, stolu v kanceláři i pracovně nebo pro osvětlení obývacího pokoje i vaší ložnice.

Dřevo z českého lesa

Pro výrobu používáme dubové dřevo z českých lesů, certifikovaných podle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství. Tento dubový masiv kvality A je bez vad a díky přírodnímu materiálu má každé svítidlo jedinečnou kresbu a každý kus je originál.

Tři teploty barvy pro každé využití

Toto LED světlo si můžete vybrat ve třech chromatičnostech, nebo-li ze tří teplot barev vyzařovaného světla. Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo a hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

Další variantou je tzv. Neutrální bílá barva (4000 K). Jde o barvu světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, haly a chodby, případně kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používaná jak v obytných tak v kancelářských i průmyslových prostorech.

Teplota světla 5000 K, neboli denní bílá, je vhodná zejména do kuchyní, kanceláří a k osvětlení pracovních stolů. Tato barva má nejblíže dennímu světlu a je tak důležitá pro udržení maximální koncentrace při práci nebo taky pro zobrazení reálných barev, jako při denním světle. To je taky důležité třeba v koupelnách nad zrcadlem, nebo při náročnějších zrakových úkolech.

Elektrické komponenty

Použité elektrické komponenty jsou výhradně od renomovaných výrobců. Zejména LED modul je vyroben v České republice a je osazen Samsung LED s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra. Díky těmto LED, disponuje svítidlo vysokým světelným tokem 1 920 lm, při dlouhé životnosti L70B50, 120 000 provozních hodin.

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

Stmívání DALI-2

Varianta svítidla stmívatelného přes protokol DALI resp. DALI-2 (DT 6) v případě našich dřevěných LED svítidel, je vybavena LED driverem se vstupem pro tento standardizovaný digitální řídící signál. Protokol DALI a jeho nádstavba DALI-2 je mezinárodně uznávaný a jednotný standard pro řízení a regulaci svítidel. Takto stmívatelné LED svítidlo DALI-2, umožňuje monitorovat tyto funkce: příkon svítidla, výkon svítidla, celkovou dobu provozních hodin, napájecí napětí a frekvenci sítě, teplotu driveru nebo třeba napájecí napětí a proud LED modulu a další data. Stmívání přes protokol DALI-2 je možno v rozsahu 1-100%.

Stmívání switchDIM

Svítidlo vybaveno stmívatelným driverem DALI-2 má integrovanou funkci switchDIM. Jde o stmívání pomocí klasického tlačítka. Toto dřevěné světlo pak lze stmívat jednoduchým tlačítkovým vypínačem na zdi a není k tomu potřeba žádná další periferie a ovládací systém. Jde o prosté spínání fáze do svorek DALI ve svítidle proti nulovému vodiči.

Funkce CORRIDOR

Přisazené LED světlo LINNA, které je ve varinatě DALI-2 & switchDIM disponuje i funkcí CORRIDOR. U takového svítidla lze na svorky DALI připojit senzor pohybu (PIR čidlo) a po naprogramování lze docílit postupného stmívání svítidla při zaznamenání pohybu osob. Např.: Pokud je zaznamenán pohyb na chodbě, svítidlo se pomalu rozsvítí na 100%, jakmile osoba odejde z dosahu čidla a to vypne, svítidlo se postupně setmí na nastavenou úroveň, např. 10% a po nastavené době, třeba 20 sekundách teprve zhasne. Tato funkce přináší větší komfort a úsporu energie nejen v rozsáhlejších instalacích, ale třeba i na chodbách bytových a rodinných domů.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle LINNA používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Technické parametry

Příkon 15 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání DALI-2 & SwitchDIM
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 1 920 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 128 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K, 5000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 50 x 70 x 880 mm
Hmotnost netto 1,7 kg
Hmotnost brutto 2,3 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže přisazená

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného svítidla LINNA S 15W DALI

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram dřevěného svítidla LINNA S 15W DALI

Kartézský diagram

Kartézský diagram dřevěného svítidla LINNA S 15W DALI

Kuželový diagram

Kuželový diagram dřevěného svítidla LINNA S 15W DALI

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž závěsného svítidla na strop je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).