Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub, stmívání DALI)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub)

Nestmívatelná varianta toho svítidla:

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 25W (dub, stmívání DALI)


Stropní stmívatelné LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu o rozměru 300 x 300 mm s příkonem 25 W a světelným tokem 2 500 lm. Více o svítidle

5 480 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 4 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Stropní stmívatelné LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu o rozměru 300 x 300 mm s příkonem 25 W a světelným tokem 2 500 lm. Více o svítidle

 Osvětlení menší místnosti
  Regulace 1-100% (DALI, SwitchDIM)
  Životnost > 72 000 hod.
 Ochrana proti přepětí v síti
 Ručně vyrobeno z dubového dřeva
 Špičková rakouská LED technologie
  Světelný zdroj je součástí svítidla
 Materiál pro instalaci svítidla je součástí

Jedinečný kousek dubového dřeva u vás doma

Toto stropní LED svítidlo BLOKK vyrábíme z ručně opracovaného dubového dřeva, které ošetřujeme přírodním bezbarvým lněným olejem s obsahem včelího vosku a jde tak o zdravotně nezávadnou povrchovou úpravou, která je navíc ekologická a nezávadná pro lidi i zvířata a splňuje ČSN EN 71-3+A1 (943095) pro bezpečnost hraček. Toto svítidlo ztvárňuje jedinečnost a vyjímečnost přírodního materiálu, který přenáší do vašeho domova. Svítidlo je ideální pro osvětlení menších místností jako jsou chodby, předsíně a vstupní haly a jeho jedinečnost a eleganci jistě ocení každá návštěva.

Dřevo z českého lesa

Pro výrobu používáme dubové dřevo z českých lesů, certifikovaných podle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství. Tento dubový masiv kvality A je bez vad a díky přírodnímu materiálu má každé svítidlo jedinečnou kresbu a každý kus je originál.

Dvě základní teploty barvy

Přisazené LED světlo BLOKK, si můžete vybrat ve dvou chromatičnostech, nebo-li ze dvou teplot barev vyzařovaného světla. Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo a hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

Druhou barvou je tzv. Neutrální bílá (4000 K). Jde o barvu světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, haly a chodby, případně kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používanou barvou světla jak v obytných tak v kancelářských i prostorech.

LED modul i driver Tridonic

Elektronické komponenty používáme výhradně od renomovaných výrobců, zejména LED modul Tridonic s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra, který je osazený Samsung LED a má certifikaci ENEC. Díky tomuto LED modulu, disponuje svítidlo světelným tokem 2 500 lm, při dlouhé životnosti L70B50, > 72 000 provozních hodin.

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) také od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je taktéž certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

Stmívání DALI-2

Varianta svítidla stmívatelného přes protokol DALI resp. DALI-2 (DT 6) v případě našich dřevěných LED svítidel, je vybavena LED driverem se vstupem pro tento standardizovaný digitální řídící signál. Protokol DALI a jeho nádstavba DALI-2 je mezinárodně uznávaný a jednotný standard pro řízení a regulaci svítidel. Takto stmívatelné LED svítidlo DALI-2, umožňuje monitorovat tyto funkce: příkon svítidla, výkon svítidla, celkovou dobu provozních hodin, napájecí napětí a frekvenci sítě, teplotu driveru nebo třeba napájecí napětí a proud LED modulu a další data. Stmívání přes protokol DALI-2 je možno v rozsahu 1-100%.

Stmívání switchDIM

Svítidlo vybaveno stmívatelným driverem DALI-2 má integrovanou funkci switchDIM. Jde o stmívání pomocí klasického tlačítka. Toto dřevěné světlo pak lze stmívat jednoduchým tlačítkovým vypínačem na zdi a není k tomu potřeba žádná další periferie a ovládací systém. Jde o prosté spínání fáze do svorek DALI ve svítidle proti nulovému vodiči.

Funkce CORRIDOR

LED světlo BLOKK, které je ve varinatě DALI-2 & switchDIM disponuje i funkcí CORRIDOR. U takového svítidla lze na svorky DALI připojit senzor pohybu (PIR čidlo) a po naprogramování lze docílit postupného stmívání svítidla při zaznamenání pohybu osob. Např.: Pokud je zaznamenán pohyb na chodbě, svítidlo se pomalu rozsvítí na 100%, jakmile osoba odejde z dosahu čidla a to vypne, svítidlo se postupně setmí na nastavenou úroveň, např. 10% a po nastavené době, třeba 20 sekundách teprve zhasne. Tato funkce přináší větší komfort a úsporu energie nejen v rozsáhlejších instalacích, ale třeba i na chodbách bytových a rodinných domů.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle BLOKK používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Technické parametry

Příkon 25 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání DALI2 + SwitchDIM
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 2 500 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 110 lm/W
Barva světla 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 300 x 300 x 80 mm
Hmotnost netto 2,2 kg
Hmotnost brutto 2,6 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže stropní / přisazená

Rozměry

Rozměry LED svítidla BLOKK 300x300

Polární diagram

Kartézský diagram

Kuželový diagram

Polární diagram LED svítidla BLOKK 25W Kartézský diagram LED svítidla BLOKK 25W Kuželový diagram LED svítidla BLOKK 25W

Alternativní svítidla13