Dřevěné Stropní Svítidlo BLOKK S 15W (Dub)

Dřevěné Stropní Svítidlo BLOKK S 15W (Dub)

Dřevěné stropní svítidlo o výkonu 15W, které je ideální pro osvětlení chodby a menších místností. Disponuje světelným tokem 1 800 lm, který poskytne dostatek světla pro pohodlnou orientaci. Svítidlo vyrábíme ručně z dubového dřeva, které dodá prostoru útulnou a nevšední atmosféru. Více o svítidle

4 680 Kč
Recyklační poplatek 4 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
Teplá bílá 3000 K Neutrální bílá 4000 K

ks

Dřevěné stropní svítidlo o výkonu 15W, které je ideální pro osvětlení chodby a menších místností. Disponuje světelným tokem 1 800 lm, který poskytne dostatek světla pro pohodlnou orientaci. Svítidlo vyrábíme ručně z dubového dřeva, které dodá prostoru útulnou a nevšední atmosféru. Více o svítidle

Použití svítidla Osvětlení chodby a předsíně
Příkon svítidla Příkon 15 W
Světelný tok svítidla Světelný tok 1 800 lm
Svítidlo vyrábíme ručně Vyrobeno na Moravě
Rakouská LED technologie LED technologie z Rakouska
Montážní materiál pro svítidlo Materiál pro montáž je součástí

Jedinečný kousek dubového dřeva u vás doma

Svítidlo vyrábíme v naší moravské dílně z dubového dřeva pocházejícího z českých lesů, které jsou certifikované dle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství FSC a PEFC. Každý kus dubového masivu vybíráme pečlivě, aby byl bez kazů a díky svému přírodnímu vzoru je každé svítidlo originálem. Díky tomu můžete mít u sebe doma kousek autentické české přírody, který přinese teplý a příjemný pocit domova.

Materiál dřevěného svítidla BLOKK

Toto dřevěné stropní svítidlo vyrábíme z ručně opracovaného dubového dřeva, které ošetřujeme přírodním bezbarvým lněným olejem s obsahem včelího vosku a jde tak o zdravotně nezávadnou povrchovou úpravu, která je navíc ekologická a nezávadná pro lidi i zvířata a splňuje ČSN EN 71-3+A1 (943095) pro bezpečnost hraček. Toto svítidlo ztvárňuje jedinečnost a vyjímečnost přírodního materiálu, který přenáší do vašeho domova. Svítidlo je ideální pro osvětlení chodby, předsíně nebo vstupní haly a recepce. Jeho jedinečnost a eleganci ocení každá návštěva.

Barva světla na míru vašemu vkusu

Teplá bílá barva světla

Neutrální barva světla

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK můžete skvěle přizpůsobit atmosféře vašeho domova. Nabízíme dvě varianty barevné teploty světla, takže si můžete vybrat tu, která nejlepše reflektuje váš osobní styl.

  • Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva světla je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo nebo hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

  • Neutrální bílá barva s teplotou chromatičnosti 4000 K je barva světla, která je ideálním kompromisem mezi teplou bílou a studenou bílou barvou. Je to nejčastěji používaná barva světla, která je vhodná pro všechny místnosti. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používanou barvou světla v kuchyni, obývacím pokoji, nebo na chodbě.

Dřevěné svítidlo, které šetří vaši peněženku

Použité elektrické komponenty v tomto svítidle pocházejí výhradně od uznávaných výrobců. Klíčovým prvkem je LED modul vyrobený České republice, vybavený LED diodami Samsung s excelentní světelnou účinností >180 lm/W a indexem podání barev > 80 Ra. Díky tomu nabízí svítidlo světelný tok 1 920 lm a garantuje dlouhou životnost LED L70B5072 000 provozních hodin bez poruchy.

LED moduly v dřevěných svítidlech

LED modul Tridonic

Správný a dlouholetý provoz LED modulu zajišťuje LED driver od prestižního rakouského výrobce Tridonic. Jde o proudový napájecí zdroj, který optimalizuje fungování LED čipů a je certifikován dle přísného standardu ENEC. Tento driver je vybaven několika ochranami - proti přehřátí, zkratu, přepětí a podpětí. Díky tomu je garantována maximální životnost LED modulu.

Ekologický a odolný 100% recyklovaný difuzor

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle BLOKK používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (R-MMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu.

Difuzor dřevěného svítidla BLOKK z recyklovaného materiálu

Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty.

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne.

Balení bez plastů

Příroda nám není lhostejná a proto používáme pro balení dřevěných světel nad stůl pouze snadno recyklovatelné materiály, především papír. Snažíme se tímto způsobem zajistit, že je náše práce v souladu s principy udržitelnosti a že se podílíme na snižování plastového odpadu. Tento přístup se také odráží v naší filozofii, která klade důraz na kvalitu a přírodní materiály, které používáme.

Svítidla balíme bez plastu

Pořízením dřevěného svítidla, vyrobeného u nás v ČR a z místních materiálů, si můžete být jisti, že získáte nejen krásný a jedinečný kus, ale také podpoříte udržitelné podnikání a snižování dopadu na životní prostředí. Věříme, že každý krok, který podnikneme v této oblasti, má pozitivní dopad na budoucnost naší planety. Našeho domova.

Montážní materiál je samozřejmostí

Montážní materiál ke svítidlu

Součástí balení každého dřevěného světla lampax je samozřejmě i montážní materiál. Všechny potřebné šroubky, hmoždinky i imbusový klíč pro upevnění svítidla ke stropu jsou přibaleny - jak jinak, než v papírovém sáčku. Na vás pak jen zbývá označit otvory ve stropě, vyvrtat je a svítidlo může ihned viset u vás doma.

Technické parametry

Příkon 15 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC I
Energetická třída E
Stmívání nestmívatelné
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 1 800 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 120 lm/W
Teplota barvy 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 300 x 300 x 80 mm
Hmotnost netto 1,5 kg
Hmotnost brutto 2,1 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže přisazená

Rozměry svítidla

Rozměry dřevěného svítidla BLOKK S 15W

Vyzařovací charakteristiky

Polární diagram

Polární diagram dřevěného svítidla BLOKK S 15W

Kartézský diagram

Kartézský diagram dřevěného svítidla BLOKK S 15W

Kuželový diagram

Kuželový diagram dřevěného svítidla BLOKK S 15W

Nejčastěji kladené otázky

Jak se o dřevěné svítidlo správně starat a jak ho čistit?

Pro běžné očištění používejte měkký vlhký hadřík bez chemikálií. Pro zachování vzhledu doporučujeme jedenkrát za 5 let aplikovat vhodný přírodní olej na dřevo, který nanesete hadříkem, případně štětcem. Povrch svítidla nebruste.

Lze vyrobit dřevěné svítidlo na míru podle vlastního designu?

Ano, nabízíme výrobu dřevěných svítidel na míru. Můžeme tak svítidlo upravit nebo vyrobit zcela jiné podle vašeho návrhu. Lze taky zvolit jiný druh dřeva podle vašich představ.

Jaká je životnost svítidla a jakým způsobem ji ovlivňuje prostředí?

Při správném použití a péči vydrží svítidlo desítky let. Vlhkost a přímé sluneční světlo však můžou dřevo postupně měnit a je tak důležité je zejména vysoké vlhkosti nevystavovat.

Je možné vyměnit světelný zdroj?

Ne. Svítidlo je vyrobeno s integrovanými LED moduly, které jsou však vyrobeny špičkovou technologií s velmi dlouhou životností. Pokud bude svítidlo svítit 8 hod. denně, je zaručena životnost až 25 let.

Je svítidlo opravdu vyrobené v ČR?

Ano, svítidla vyrábíme v naší dílně. Pro výrobu svítidel nakupujeme materiál i komponenty pouze v ČR a v případě LED driverů a difurorů pouze od výrobců z Rakouska a Itálie. Ve svítidle nenajdete jediný komponent z Asie, který by cestoval přes celý svět. To je naše hlavní filozofie.

Jak se svítidlo montuje na strop?

Pro montáž stropního svítidla je použitá stropní konzola. Nejprve přišroubujete ke stropu tuto monturu, následně na ni nasunete svítidlo a ze dvou stran zajistíte malými červíky M4. Tyto malé šroubky nemají hlavičku a tak nenarušují design dřevěného svítidla.

Je ke svítidlu dodaný i montážní materiál a šroubky?

Ano. Balení svítidla obsahuje všechny potřebné šroubky, montážní materiál i imbusový klíč, hmoždinky i šrouby pro připevnění montury ke stropu.

Je možné ve svítidle vyměnit trafo?

Ano. Svítidlo obsahuje LED driver (elektronický předřadník), který je možno v případě potřeby vyměnit elektrikářem (min. § 6). Nicméně používáme LED drivery špičkové značky Tridonic a jejich reklamace jsou ojedinělé (> 0,01% poruch).