Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 10W (dub)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 10W (dub)
Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 10W (dub)

Dřevěné stropní svítidlo BLOKK S 10W (dub)


Stropní LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu, o příkonu 10 W se světelným tokem 1 050 lm. Více o svítidle

1 973 Kč vč. DPH
Recyklační poplatek 4 Kč zahrnutý v ceně.
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

ks

Stropní LED svítidlo z ručně opracovaného dubového masivu, o příkonu 10 W se světelným tokem 1 050 lm. Více o svítidle

 Ideální pro osvětlení ostrůvku nebo chodby
  Vynikající rozptyl světla z LED modulu
  Roky bez servisu díky životnosti > 72 000 hod.
 Ochrana proti přepětí v síti i přehřátí
 Vyrobeno ručně v naší moravské dílně
 Obsahuje špičkovou rakouskou LED technologii
  Světelný zdroj je součástí svítidla
 Materiál pro instalaci svítidla je v balení

Dřevěné stropní světlo BLOKK 100x100 mm z dubového dřeva

vyrábíme z masivního ručně opracovaného profilu, který ošetřujeme bezbarvým přírodním olejem. Pro výrobu tohoto přisazeného svítidla vybíráme kvalitní materiál bez kazů a tento kousek přírody pečlivě opracujeme a vyrobíme z něj jedinečné stropní svítidlo pro osvětlení kuchyňských ostrůvků, barů, chodeb, recepcí a vstupních hal.

Dřevo z českého lesa

Pro výrobu používáme dubové dřevo z českých lesů, certifikovaných podle standardů udržitelného a ekologického lesního hospodářství. Tento dubový masiv kvality A je bez vad a díky přírodnímu materiálu má každé svítidlo jedinečnou kresbu a každý kus je originál.

Dvě základní teploty barvy

Přisazené LED světlo BLOKK si můžete vybrat ve dvou chromatičnostech, nebo-li ze dvou teplot barev vyzařovaného světla. Teplá bílá barva má tzv. náhradní teplotu chromatičnosti 3000 K (Kelvina) a tato barva je shodná s barvou klasické vláknové žárovky. Hodí se především do interiérů teplých barev, kde vládne dřevo a hřejivé odstíny výmalby. Toto světlo je vhodné použít především v ložnicích, dětských pokojích nebo v kombinaci s rustikálním nábytkem.

Druhou barvou je tzv. Neutrální bílá (4000 K). Jde o barvu světla, která je nejčastěji využívána pro obývací pokoje, haly a chodby, případně kanceláře a je ideálním kompromisem barvy světla. Nejde totiž ani o příliš studenou ani o teplou barvu světla. Tato teplota chromatičnosti je nejčastěji používanou barvou světla jak v obytných tak v kancelářských i prostorech.

LED modul i driver Tridonic

Elektronické komponenty používáme výhradně od renomovaných výrobců, zejména LED modul Tridonic s vysokou světelnou účinností >180 lm/W s indexem podání barev > 80 Ra, který je osazený Samsung LED a má certifikaci ENEC. Díky tomuto LED modulu, disponuje svítidlo světelným tokem 960 lm, při dlouhé životnosti L70B50, > 72 000 provozních hodin.

O napájení tohoto LED modulu se stará LED driver (předřadník / trafo) také od renomovaného rakouského výrobce Tridonic, který je zdrojem tzv. konstantního proudu a zaručuje tak optimální pracovní podmínky jednotlivých LED čipů a je taktéž certifikován podle ENEC. Tento zdroj je vybaven ochranou proti přehřátí, proti zkratu i proti přepětí a podpětí. Tím je zaručena velmi dlouhá životnost LED modulu.

Difuzor ze 100% recyklovaného materiálu

Ekologie a udržitelnost je pro nás velmi důležitá a proto ve svítidle BLOKK používáme pro výrobu difuzoru (plastový kryt LED modulu) plastové desky, které jsou vyrobeny v Itálii, ze 100% recyklovaného akrylátu (PMMA) a jsou zpětně také 100% recyklovatelné. Tyto námi používané difuzory mají skvělé optické vlastnosti, vynikající rozptyl světla a velmi nízký ekologický dopad na naši planetu. Satinovaný (matný) povrch tohoto difuzoru navíc dodává svítidlu nejen skvělý design oproti jiným svítidlům, ale také na sobě nezanechává otisky prstů a nečistoty. 

Tento difuzor je ve srovnání se sklem 10x odolnější vůči nárazům a taky vůči UV záření, což znamená, že v průběhu času nežloutne. 

Uchycení pouze jedním šroubem

Pro toto svítidlo jsme vymysleli zcela unikátní systém uchycení na strop, díky kterému je viditelný pouze jeden šroub (červík M4) z jedné strany svítidla. Tato zdánlivá maličkost je velkou výhodou oproti většině podobných svítidel, která používají k uchycení na strop kovovou konzolu, na kterou se svítidlo nasune a přišroubuje se ze dvou, někdy i ze všech čtyř stran.

Uchycení se provádí také pomocí montážní konzoly, která je však vyrobena ze dřeva (HDF desky) a má na jedné straně neviditelný zámek a na druhé se svítidlo přišroubuje pomocí stavěcího šroubu M4 (červíkem). Díky pouze jednomu malému šroubku tak není narušen vzhled svítidla a tři strany jsou zcela nenarušené. To umožňuje svítidlo při montáži otočit tak, aby byly pohledové strany "čisté".

Technické parametry

Příkon 10 W
Napájecí napětí 220 - 240 V (50/60 Hz)
Třída ochrany IEC II
Energetická třída F
Stmívání nestmívatelné
Doba životnosti > 72 000 hod. (L70B50)
Světelný tok 1 050 lm (ze svítidla)
Světelná účinnost 105 lm/W
Barva světla 3000 K, 4000 K
Index podání barev > 80 Ra
Tolerance barev 3 SDCM
Rozměry 100 x 100 x 80 mm
Hmotnost netto 0,5 kg
Hmotnost brutto 0,6 kg
Provozní teplota - 20°C až + 40 °C
Stupeň krytí IP 40 (určeno do interiéru)
Materiál tělesa dubové dřevo
Způsob montáže stropní / přisazená

Rozměry

Rozměry LED svítidla BLOKK 100x100 mm

Polární diagram

Kartézský diagram

Kuželový diagram

Polární diagram BLOKK 10W Kartézský diagram BLOKK 10W Kuželový diagram BLOKK 10W

Alternativní svítidla14